Our blog

Company's news & events

آگهی دعوت به همکاری بهمن ماه ۱۴۰۰

آزمایشگاه دنا در نظر دارد جهت تکمیل کادر پرسنلی خود در سال ۱۴۰۱ از طریق آزمون آنلاین و ارزیابی دوره کارآموزی از بین داوطلبان واجد شرایط، افراد برگزیده را جذب نمایید.

Continue reading

واقعیت علمی ویروس کرونا

ویروس های کرونا یکی از انواع ویروس‌هایی است که می‌توانند سیستم تنفسی را در انسان و سایر پستاندران تحت تاثیر قرار دهند. این ویروس‌ها به همراه ویروس‌های سرماخوردگی، ذات الریه و سندرم حاد تنفسی یا سارس (SARS) می‌توانند بر سیستم گوارشی بدن نیز تاثیر گذار باشند.

Continue reading

استخدامی سال ۱۳۹۸ آزمایشگاه دنا

آزمایشگاه پاتوبیولوژی دنا جهت تکمیل کادر پرسنلی خود در سال ۱۳۹۸ از بین داوطلبان بر اساس شایستگی و آزمون، تعدادی از متقاضیان را جهت کار در ساعات کاری متغیر، استخدام می نماید.

Continue reading

سیستم کشت خون بک تک در تشخیص بروسلوز

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jwyoi151′ admin_preview_bg=”] کاربرد سیستم کشت خون بک تک در تشخیص بروسلوز سیستم اتوماتیک بک تک یک از کارامدترین  تجهیزات تشخیصی جهت بررسی کشت میکروبی خون و سایر مایعات استریل بدن در آزمایشگاه دنا می باشد. شناسائی پدیده رشد میکرو ارگانیزم ها در خون یا نمونه های دیگر توسط این…

Continue reading

تالاسمی مینور را بهتر بشناسیم

تالاسمی از بیماریهای ژنتیکی است که در اثر ان هموگلوبین ساختار طبیعی خود را از دست می دهد وبنابراین پدیده ی تولید هموگلوبین غیر موثر در بدن ایجاد می شود، در نتیجه هموگلوبین معیوب قادر به اکسیژن رسانی مطلوب به اعضاء بدن نیست.

Continue reading

کرایو گلوبولین و کاربردهای آن

آیا میدانید کرایو گلوبولین چیست و کاربرد آن در چه مواردی میباشد؟ کرایو گلوبولین ها، ایمونو گلوبولین هایی هستند که در دمای ۴ درجه سانتی گراد رسوب می کنند. خاصیت برگشت پذیری رسوب کرایوگلوبولین ها در دمای بدن، آنها را از دیگر پروتیین هایی که در سرما رسوب میکنند نظیر کرایو فیبرینوژن متمایز می کند.…

Continue reading